Âla Portreler ~ 1

Tuval üzerine akrilik portre çalışmaları

Mahmut Can Akagündüz
Mahmut Can Akagündüz
Merhabalar! Ben Mahmut Can 1993 Kırşehir doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü mezunuyum (2012-2016). Birçok karma sergiye, yurtiçi ve yurtdışı sanat çalışmalarına ayrıca eğitim alanında çalışmalara katıldım. Aynı zamanda 4 yıldır Görsel Sanatlar alanında eğitim vermekteyim. Çalışmalarım son dönem portreler üzerine yoğunlaşmaktadır. Çünkü resimde portrelerin anlatım gücünün yüksek olduğunu düşünmekteyim. Çalışmalarıma planlı bir şekilde başlasam da rastlantısal ögelerden çokça yararlanırım. Üretim sürecinde resim benden ne istiyorsa ona uygun deformasyonlar uygularım yani süreç belirli noktalarda benden bağımsız ilerlemektedir. Eserlerimin büyük çoğunluğunda isim yoktur, imza yoktur. İzleyiciyi de bir çerçeve içine almak istemem, eserin anlamını izleyiciye bırakırım. İmzanın da kompozisyonlarımda işlevi varsa o zaman kompozisyonlarıma dahil olur. Çalışma tarzımı bir sınıfa ya da akıma dahil etmek istersek ekspresyonizm (dışa vurumculuk) ya da soyut figüratif denilebilir.

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X