BRAVO BEYCİK !

BRAVO BEYCİK !

Flört‘ün Anadolu Beat isimli albümünde yer alan ve en sevilen parçalarından olan “Biz” in Beycik Akademi yorumu huzurlarınızda….

Müzik dışında iple erişim, kaya tırmanışı, highline, sirk, resim, sinema, edebiyat, performans, yoga, hukuk, psikoloji ve Receplik gibi pek çok farklı alandan kimseleri bünyesinde barındıran bir akademidir Beycik Akademi. Ve bu akademinin üyeleri- Beycikliler- doğaya hayranlıktan, oh çekmekten, müziğe dönüşmekten, dans etmekten, kendilerine festival düzenlemekten, aşık olmaktan, oynamaktan, bedenin ve sanatın sınırlarını zorlamaktan başkaca bir arzusu olmayan, yaşsız, zamansız, mekansız homojen bir insan topluluğudur. Her haliyle birlikte ve her an faaliyettedirler; birbirine yansıyan floresan algler yahut akan bir deredeki küçük çakıl taşları gibi düşünebilirsiniz.

Farklı yüzyıllarda farklı kisveler altında ortaya çıkan grup en son Olympos/Tahtalı Dağı eteklerinde “Beycikliler” olarak karşımıza çıktı.

Bravo Beycik !

Sözün sonu, muhabbetin bahanesi olmaz.

Dans etmek serbest !!!

Flört – Biz

Biz… Rayında tren gibiyiz
İstersen binersin… İstersen inersin
Biz… Bir nehirde su gibiyiz
İstersen içersin… İstersen geçersin
Gel ya da gelme bizi düşünme
Biz hep buradayız
Sev ya da sevme istersen görme
Biz hep aşktayız
Gel ya da gelme bizi düşünme
Biz hep buradayız
Sev ya da sevme istersen görme
Biz hep aşktayız
Aşktayız aşktayız yanmışız
Hayat… Denizde dalga gibidir
Bazen yükselirsin… Bazen devrilirsin
Aşk… Senin kalbinde saklı
Bulduğun belki sensin… Belki de sen değilsin
Gel…

Bravo Beycik

Made by Beycikliler

BEYCİKLİLER
BEYCİKLİLER
Müzik dışında iple erişim, kaya tırmanışı, highline, sirk, resim, sinema, edebiyat, performans, yoga, hukuk, psikoloji ve Receplik gibi pek çok farklı alandan kimseleri bünyesinde barındıran bir akademidir Beycik Akademi. Ve bu akademinin üyeleri- Beycikliler- doğaya hayranlıktan, oh çekmekten, müziğe dönüşmekten, dans etmekten, kendilerine festival düzenlemekten, aşık olmaktan, oynamaktan, bedenin ve sanatın sınırlarını zorlamaktan başkaca bir arzusu olmayan, yaşsız, zamansız, mekansız homojen bir insan topluluğudur. Her haliyle birlikte ve her an faaliyettedirler; birbirine yansıyan floresan algler yahut akan bir deredeki küçük çakıl taşları gibi düşünebilirsiniz

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X