GİTMEK İSTER İNSAN BAZEN

GİTMEK İSTER İNSAN BAZEN

Gitmek ister insan bazen.

Belki bir martı kanadı üstünde,

Ya da düşen bir yaprağa tutunup.

Kendinden gitmek ister belli ki.

Sevdiğine gitmek, ona ulaşmaktır hedefi….

Bir rüzgâra bırakır kendini.

Fırtınalara karışır bazen,

Anlamsız bir hortumda bulur kendini.

Ve bırakır olabildiğince benliğini.

Korkutamaz onu kasırgalar çünkü;

Emindir varacağı harika bir liman olduğuna.

Sebepsiz gider bazen de insan.

Boğulmuştur aldığı nefesten bile.

Tat vermiyordur artık hayat.

Eskisi gibi değildir hiçbir şey…

Geçer dümenin başına ve değiştirir rotayı.

Uçsuz bucaksız bilinmez deryalara.

Sil baştan yaşar yeniden cesurca.

Umudu fener olur yoluna.

Bilir ki hayat cesurları sever sadece…

Füsun ULUŞAHİN

Füsun Uluşahin
Füsun Uluşahin
Eskişehir’de yaşayan, mesleğini severek yapan bir hemşire. Şiirle tanışması lise yıllarına dayansa da ara vermişti. Yıllar sonra yeniden şiire döndü ve “aldığım en iyi karar” diyor. Aynı zamanda şehrinde masa tenisi hakemi ve turnuvaların tekrar başlamasını merakla bekliyor. “Dilerim yazdıklarım sizlere de tercüman olur. Ey hayat seviyorum seni, her şeye inat…”
Önceki İçerikTHE ANA
Sonraki İçerikALAZ PESEN ~ ACABA

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

  1. […] Her gün daha da tükeniyor,Yitip gidiyor umutlar. Karanlık bir yol, uçsuz bucaksız… Nefes al diye nefessiz,Hayatta kal diye, savaşa dalıyoruz.Düşünmeden, sağ çıkarmıyız?Soran yok hal,hatır.Kıymet zaten bilinmez.Sırf sen sevdiklerinle kal diye,Sevdiklerimizden uzak belki…Hey sen ordaki!Bakma sağa, sola.Sana sesleniyorum.Sırf sen yaşa diye,Bizler ölüyoruz…FARKINDA MISIN??? […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X