Keyfi Sebepler ~ 2. Bölüm: Oyun

Oynayalım mı?

Belki de burun kıvırdığımız ve muhtemelen üzerine çok düşünmediğimiz bir konu: ‘Oyun‘ kavramı! Acaba sadece çocuklar için mi? Bu konuya yetişkin edasıyla biraz kafa yorduktan sonra, sadece çocuklar için olmadığını kanıtlamak istercesine kolları sıvıyoruz ve izninizle biraz çocuklaşıyoruz. Siz de bize katılmaz mısınız?

Keyfi Sebepler…

Mahsül Yaşa
Mahsül Yaşa
1987'de Ankara'da doğdu. Hacettepe'de İngilizce öğretmenliği okuyup Anadolu Üniversitesi'nde Sinema Televizyon yüksek lisansına başlayıp bitiremedi 🙂 Üniversite'de başladığı tiyatro yolculuğu yaklaşık 14 yılda onlarca oyunla sürüp sona ermiştir. Şimdilik. Bununla birlikte yeni ifade yolu arayışlarına girerek yazma çizme işlerinin öğrencisi olmak istemektedir. Ve yine şimdilik kendi kendinin öğretmeni ve öğrencisidir.

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X