Koptu Bir Feryat – Furkan Eroğlu

Koptu Bir Feryat

Koptu bir feryat, figan etti
Gökler ağladı, yer kahretti
Yalvardım gecelerce, bitmedi hasret
Biter mi sence

Sözlerin yutulur mu
Gözlerin kurutulur mu
Dikensiz bağın gülüyüm
Şehrinin kıyı köyüyüm

Başkası dokunur mu kalbine
Ben gibi olur mu?
Bilmem ki zaten ölüyüm…
Fark etmez yarın ölürüm…

https://tr.furkaneroglu.com/

Furkan Eroğlu
Furkan Eroğluhttps://tr.furkaneroglu.com/
2006 yılında “Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler (Müzikoloji) Bölümü”nü kazanan Eroğlu, lisans eğitimi döneminde üniversitenin ve konservatuvarın bir çok akademik projesinde besteci ve prodüktör olarak yer aldı. Konservatuvardaki eğitimini 2010 yılında tamamlayan Eroğlu, "Asenkron Akademik Dans, Müzik, Folklor, Tiyatro Araştırmaları ve Uygulama Derneği"ni kurdu. Derneğin “Müzik Araştırmaları ve Uygulamaları” kapsamında “Bestecilik”, “Söz Yazarlığı”, "Hedef Kitleye Yönelik Müzik Üretimi", “Film Müziği Besteciliği”, "Marka Müziği Besteciliği", “Müzik Teknolojileri ve Prodüksiyonu”, "Müziğin İnsan Psiklolojisine Etkileri" derslerinin eğitmenliği yaptı. Çeşitli müzik türlerine yönelik yapımlarda söz yazarı, besteci, aranjör ve yapımcı olarak yer aldı. Ürettiği yapımlar Universal Music, Kanal D, TRT, Apple, Spotify, Amazon, Google gibi yayın kuruluşlarında yayımlandı. Yayımlanmış kitapları da bulunan EROĞLU'nun; Söz yazarı, besteci, aranjör kimlikleriyle ürettiği eserleri dijital müzik mağazalarında toplam 200 Milyon hit almıştır. TRT'de yayımlanan “Türk Küyü” programının danışmanlığını yürütmektedir. 2011 yılında Demet Akalın, Gülben Ergen, Hadise, Ferhat Göçer, Erdem Kınay, Murat Boz, Gökhan Özen vb. ünlü ismin yapımcıları Fuat Seyhan ve Bülent Seyhan’ın Mustafa Dinler ve Cumali Dinler yapım ortaklığında çıkardığı enstrümantal albümü “Outcry of the Ottoman” (Osmanlı’nın Haykırışı) ile dünya genelinde bir başarıya ve hayran kitlesine ulaşmıştır. EROĞLU evli ve bir çocuk babasıdır.

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X