LUSH! CREATIVE WORKS

LUSH! LIFE ~ WE INVITE YOU TO THIS CARNAVAL, THE WONDERFUL WORLD OF LUSH!.. MULTIDIMENSIONAL, TIMELESS AND 8EYOND THE SPACES

LUSH! LIFE

Antalya merkezli olarak kurulan Lush! Creative Works; içeriğinde dans, tiyatro, müzik ve çeşitli sirk sanatlarını barındıran, müzikal sahne şovları üreten ve sahneleyen bir kumpanyadır.


Sanatsal eserlerin sahneye konma sürecindeki; reji, senaryo, koreografi, müzik, kostüm, dekor, aksesuar vb. tasarım ve üretimleri, kendi çatısı altında; alanlarında kalifiye, tecrübeli ve yaratım gücü yüksek sanatçıların iş birliği ile gerçekleştirmektedir.


Lush! Creative Works; renkli ve heyecanlı şov dünyasının; genel olarak sunduğu görsel ve işitsel hazzın yanı sıra, sanatsal köklerden beslenerek; seyirciye zaman ve mekândan bağımsız bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Özgün senaryoları, koreografileri ve tasarımları, elektronik soundlar eşliğinde; kara mizah, fiziksel komedi tiyatrosu ve epik anlatım biçimi kullanarak postmodernize etmektedir.

Aşkın ve tutkunun meleğine Eros da denmiş, Cupid de… Hınzır ve vurdumduymaz oklarıyla nice hayatı birleştirmiş, nicesini de yoldan çıkartmışlar… Bir gece her şeyden habersiz, bir barda eğlenen insanlara takıvermişler kancayı. Hem Eros hem Cupid, biri kadın biri erkek iki melek; insan suretine bürünmüş, akılları almaya, gönülleri kabartmaya yeminlilermiş. Kalbine ok saplanmış zavallı erkekler tutkunun peşinde darmadağın olmuş… Peki, kadınlar bunu mu ister? Erkeğin yıkıcı duygusuna dur demiş güçlü kadınlar. Tutkuyu incelikle dizginlemedikleri sürece cennetin kapılarını kapatmışlar yüzlerine. 

Kıkırdamış meleğin Eros sureti, Cupid suretini ise almış bir telaş… Bir bakmış ki aşkından kavrulmuş esas oğlan. Anlamış ki kendileriyle yüzleşmezlerse kaçıracaklar aşkın okunu. Ne kadın av, ne erkek avcı. Çağlar boyu kadınla erkeğin anlaşmasının karnavaldır ilacı. Herkesi eşitler… Müzikle dans, aşk cevherini bulmanın tek yolu, hep beraber. 

Eros’la Cupid insanlara ders vermeye kalkışmıştır kalkışmasına ama aşkın sahibi onlar değil, kadınıyla erkeğiyle insanlardır ancak. Kadınla erkeğin insanlığın ilk günü başlayıp son günü bile bitmeyecek sonsuz hikayesinin şenliği… 

Sizi bu şenliğe, Lush!’ın harika dünyasına davet ediyoruz…

Lush! Creative Works kumpanyasının ilk eseri olan Lush! Life, 18 Nisan 2022 tarihinde Antalya Atatürk Kültür Merkezi’nde prömiyer yapan müzikal…

Aşkın ve tutkunun meleği Eros’un ya da Cupid’in etkisiyle kadın ve erkek ilişkilerini irdeleyen bu eserin yaratım kadrosunda, sanat yönetmeni ve proje tasarımcısı balerin-ses sanatçısı Nil Bengü Şahinalp’e; Cenk Şahinalp (Eros-müzik ve kurgu tasarımı), Meray Piyancı Kartal (koreografi-reji), Sinem Ertan (Cupid-koreograf asistanı), Göknur Küçüktürkmen (koreograf asistanı-dansçı), Dicle Alkan (anlatıcı-replik yazarı-tiyatral koç), Çağla Erkmen (kostüm), Nilay Canca (kostüm), Dilek Kurgun (kostüm-proje asistanı), Nesime Can (dekor), Benan Göktan (süpervizör-kondüvit), Adem Kılıç (görsel efektler) ve Mavi Özmen (proje asistanı-dansçı) eşlik ediyor. Solistler, akrobatlar, flow artistler, kadın ve erkek dansçılar… Özgün senaryo ve tasarım müzikleriyle dikkat çeken eserin sahne üstü ve sahne arkası ekibi yetenekli Türk ağırlıklı sanatçılardan oluşuyor.

Proje Tasarım ve Sahne Yönetmeni: Nil Bengü Şahinalp

Müzik ve Kurgu Tasarım: Cenk Şahinalp

Koreografi: Deniz Keskin, Meray Kartal

Koreograf Asistanları: Sinem Ertan, Göknur Küçüktürkmen

Replik Yazarı ve Tiyatral Koç: Dicle Alkan

Kostüm Tasarım: Çağla Erkmen, Nilay Canca

Dekor: Nesime Can

Görsel Efektler: Adem Kılıç

Süpervizör ve Kondüvit: Benan Göktan

Reji: Nil Bengü Şahinalp, Cenk Şahinalp, Meray Kartal 

Proje Asistanı: Mavi Özmen

Anlatıcı: Dicle ALKAN

Eros: Cenk ŞAHİNALP

Cupid: Sinem ERTAN

Solistler: Nil Bengü ŞAHİNALP, Mykyta SAVENKOV

Akrobatlar: Hande GÜLAÇAR, Gülşah ILGIN

Flow Artistler: Atila Volkan SALMANER, Başak HENEK, Devrim Ekin Şahin, Mavi ÖZMEN, Ninasadat ZAMANSARAEİ

Kadın Dansçılar: Göknur KÜÇÜKTÜRKMEN, Özge BAKKAL, Asena NİZAM, Aylin KESKİN, Gökçe UYSAL

Erkek Dansçılar: Artur IVANOV, Devrim Ekin ŞAHİN, Emre Can AKAR, Mavi ÖZMEN, Pavel IVANOV

We are the Lush!

18th APRIL LUSH! LIFE PREMIERE AKM ANTALYA

Get the Party Started
Pretty Woman
Be Italian
The inner world of Humanity and Eros & Cupid love magics
Sweet Dreams
Hit the Road Jack
Puttin’ on the Ritz and Feeling Good
AFTER THE PREMIERE, THE LUSH! FIRE

To be continued…

Since, always dreams come true and this dream is on its own way, growing, blossoming and improving each moment. When it comes from love, it spreads all over the universe as the beginning force of life, with a powerful start, since everything is connected and united, becomes and lives as one reality.

This is why Lush! is life and life is a never ending story…

So, stay tunned please because we are all excited about the next chapters!

Lush!

With love

**

#dans#müzik#topluluk#sanat#kumpanya#kostum#dekor#aksesuar#creativeworks#görsel#tasarım#reji#senaryo#tiyatro

LUSH!
LUSH!http://lushcreativeworks.com/
Lush! Creative Works, founded in Antalya, is a company that produces and stages musical stage shows, including dance, theatre, music, and various circus arts. In the process of staging artistic works, direction, scenario, choreography, music, costumes, decor, accessories, and so on, design and production are being carried out in cooperation with qualified, experienced, and creative artists in their fields under their own roof. Lush! Creative Works; aims to provide the audience a cathartic experience by feeding on artistic roots in addition to the visual and auditory pleasure that the colorful and exciting show world offers in general. It postmodernizes original scripts, choreographies, and designs using black humor, physical comedy theater, and epic narrative style accompanied by electronic sounds. #dance #music #community #art #company #costume #decor #accessory #creativeworks #visual #design #reji #scenario #theatre
Önceki İçerikSARIŞIN OT
Sonraki İçerikÇEŞME PROJESİ: YARIMADANIN TALANI

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

KOCATAŞ: BOĞAZİÇİ’NİN BİLİNMEYEN KÖYÜ

Kocataş pek çok açıdan İstanbul'un en özel noktalarından biridir. Bilhassa İstanbul'a gönül vermiş kimselerin kendi İstanbul tatlarına dahil etmek isteyecekleri nadide bir baharattır.
X