Bir Yasak Aşk Hikayesi: Vatansız Aile

Merhaba!

Biz Vinas ve Lital, İranlı ve İsrailli evli bir çiftiz. Türkiye’de “Ortadoğu’da Barış” temalı bir kamp etkinliğinde bir araya geldik, 2018 baharında aşık olduk ve hayatlarımızı birlikte geçirmek istediğimize karar verdik.

Bildiğiniz gibi, her ikimizin de hükümetlerinin  birbiriyle sorunları var ve artık kendi ülkelerimize giremiyoruz. Ne yazık ki, politik koşullar kendi ülkelerimizde birlikte yaşamayı engelliyor.

Bu trajik durumdan kurtulmamıza yardımcı olabilirsiniz. Sizlerin desteğiyle bu durumun üstesinden gelebileceğimize ve  ailemiz için dünyada bir ev bulabileceğimize inanıyoruz.

1,5 yıldır Kıbrıs’ta çok zor şartlar altında sığınmacıyız. Düzenli işlerde çalışma iznimiz yok, işsiziz ve ülkenin sosyal refah sistemi tarafından desteklenmiyoruz. Kıbrıs’ta geçirdiğimiz günlerin çoğunda evsiz kaldık.

İltica talebinin işleme konmasının yıllar sürdüğü biliniyor ve kim olduğumuzu kabul eden bir ülkede birlikte normal bir hayata başlayabilmemiz için başka bir çözüm arıyoruz.

Bizim için hiç kolay değil, ancak hikayemizi paylaşmaya ve bu durumu değiştirmek için yardım istemeye karar verdik. Kitle fonlaması kampanyası oluşturduk ve kampanyamıza “Vatansız aileyi destekle” adını verdik.(http://www.gogetfunding.com/support-stateless-family ) Bizi YouTube, Instagram ve Facebook’ta da bulabilirsiniz.

Alacağımız bağışlarla, başka bir vatandaşlık almamıza yardımcı olabilecek bir avukatla iletişime geçebilecek, temel yaşam masraflarımızı ödeyebilecek  ve kalacak bir yer bulabileceğiz.

Kampanyamız aracılığıyla bize destek olabilirsiniz. Destekçilerimize doğal malzemeler kullanarak yaptığımız benzersiz ve güzel el sanatları sunuyoruz: Mücevherat, rüya yakalayıcılar, dokuma aksesuarlar, sepetler ve geleneksel Fars flütleri. Ayrıca hikayemizi paylaşarak bize yardım edebilecek ve yardım etmek isteyen insanlara ulaşabileceğimizi umuyoruz.

Lütfen hayallerimize bağış yapın ve hayatımızı inşa etmemize yardımcı olun. Her türlü desteği takdir edeceğiz ve sizler geleceğimizi daha iyi hale getirmenin bir parçası olabilirsiniz.

Yolculuğumuzu sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Vatansız Aile
Lital Ben Haim
Lital Ben Haim
İsrail'de doğdu. Kurnaz bir peri, doğanın çocuğu, yalınayak özgür bir ruh. Kendimi daha iyi tanımak için sonsuz bir yolculukta, dünyayı dolaştım, Himalaya dağlarında yürüyüş yaptım ve tropik bölgelerde daldım. Hayatta kalma becerileri, eski el sanatları ve tam kalpli yaşam öğrendim. Ruh eşim Vinas da benzer bir yolculuğa çıktı ve şimdi birlikte yürüyoruz. Yaşayan bir tuval üzerine resim yapıyorum ve projelerde ve festivallerde özel vücut sanatı yapıyorum ve yol boyunca topladığım doğal malzemeleri kullanarak eşsiz el sanatları (sepetler, mücevherler, ahşap vb.) yaratıyorum. [email protected] instagram.com/thebasketlady instagram.com/litalbodyart instagram.com/supportstatelessfamily
Önceki İçerikKADRAJIMDAN TAŞANLAR
Sonraki İçerikRESİMSEL DUYGULAR

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

  1. bu dostlarimiz acaba Arjantin e iltica etmeyi dusunurler mi bilemiyorum? sayfanizin linkinden kendilerinin sosyal medya hesaplarina ulasamadim ve bu gibi durumlardaki siginmacilari en hizli kabul eden ulke sanirim Arjantin!

    • Merhaba,

      Dostlarımızın iletişim bilgileri şu şekilde ; [email protected], instagram.com/thebasketlady, instagram.com/litalbodyart, instagram.com/supportstatelessfamily

      Vereceğiniz bilgilere çok sevineceklerdir sanıyorum. İlginize teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X