BİZ KİMİZ?

Başka Mecra, müşterek bir paylaşım ağıdır.
Yaşamı; üretmek, paylaşmak ve yaşanılabilir bir dünyayı hayal etmek ile bağdaştırır. Dünyayı ise; renkleri, sesleri, düşleri, öyküleri, araştırmaları, buluşları ve eylemleriyle anlamlandırır.
Bu mecrada paylaşımda bulunan, mutfağında yer alan ve paylaşımlara kapısını açan herkesi buluşturan nokta da bu anlayıştır.

Biz Kimiz?

Başka Mecra, çalışmalarında, söylem ve politikalarında aşağıdaki ilkeleri temel alır.

1.1) Şiddetsizlik İlkesi
Kurulan ilişkilerde, üretilen söylemlerde; şiddetin her türlüsüne karşı durulmalıdır. Şiddetsiz ilişkilenme kültürüne katkı sunmak, anlaşmazlıkların şiddet kullanılmadan çözülmesi için yöntemler üretmek önemsenmelidir.
1.2) Eşitlik İlkesi
Dil, inanç, ırk, milliyet, düşünce, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, tür, vatandaşlık / göçmenlik statüsü, hastalık/sağlık/engellilik durumu, yaş, kabiliyet, vb. temelli her türlü baskı ve ayrımcılığın karşısındadır.

1.3) Otonomi ve Bağımsızlık ilkesi
Hiçbir siyasi parti, ideoloji, inanç veya kurum temsil edilmemeli ve çalışmaların bağımsızlığını engelleyecek oluşumların bileşeni olunmamalıdır.

1.4) İfade Özgürlüğü İlkesi
Sayılan haller dışında kalan, inanç, düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamındaki her türlü paylaşıma açıktır. Aslolan ifade özgürlüğüdür. İfade özgürlüğünün meşru sınırı olan “nefret söylemi” sınırını ihlal etmeyen içerikler sanatsal ifade özgürlüğü çerçevesinde sansüre mahal vermeyecek şekilde değerlendirilir.

1.5) Maddiyat ve Gönüllülük İlkesi
Çalışma odağı para alışverişi değildir. Mecra içinde faaliyet gösteren ekip gönüllülük esasına bağlı çalışır.

Ekibimize katılıp içerik üretmek çok kolay!

Başka Mecra‘da içerik üreticisi olarak katkıda bulunmak isterseniz, [email protected] adresine bir e-posta gönderebilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

Aramıza katılın, yaşanılabilir bir dünyayı birlikte hayal edelim!

(Visited 442 times, 1 visits today)
Kapat
error: İçerik Korunmaktadır / Content is protected !!