Gabak Songs

Gabak Songs, 2020 yazında Kabak Koyu’nda bestelediğim iki parçadan oluşan minik saykedelik bir EP. O dönem yaşadıklarımı ve hissettiklerimi dağa, taşa, denize, kendime ve dostlara haykırırken şekillendi.


İki parça da serüvenin farklı yönlerini işliyor. Gabak Song’da Kabak macerasının renkli serseri kısmını, Sen Gibi’de ise biraz daha duygulu ve hüzünlü aşk meşk işlerini anlattım.
Katil düzenle olan kavgamız ise ciğerimizde devamlı bir yara olduğu için birçok üretimimizde sağdan soldan bir yerden selam duruyor.

Ben de Gabak Songs aracılığıyla sahneyi kendisiyle paylaşmayı bir görev biliyorum.

Bütün renkler özgürce ışıldayana dek.

Herkesi aşkla selamlıyorum.

Albüm linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Yüzen Çimen
Yüzen Çimen
Cihan Bilge ya da Yüzen Çimen. Elektronik tabanlı saykedelik müzik üreticisi. Azcık da dövmeci, dansçı ve diş hekimi. “Yüzen Çimen” planlanmış anlam ihtiva etmez, en anlamlı yanı da budur.

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X