Yazan: 1:00 pm
Kategori: Görsel Sanatlar, Sanat

Tahmini okuma süresi: 2 dakika

ANNA LAUDEL GALERİ İSTANBUL’DA BİR SERGİ: “LOVE OVER ENTROPY”

Anna Laudel Galerisi “Love Over Entropy” sergisine ev sahipliği yapıyor.

sergi

LOVE OVER ENTROPY

İçinde bulunduğumuz zorlu günlerde online sergiler ile varlığını devam ettiren sanat galerileri yavaş yavaş kapılarını açmaya ve izleyiciyle sanatçıları buluşturmaya başladı.

Bunlardan biri de Karaköy Bankalar Caddesi’nde bulunan ve ”Love Over Entropy” sergisine ev sahipliği yapan Anna Laudel Galeri oldu. 11 Mart’ta izleyici ile buluşan serginin küratörlüğünü Aya Oktay, koordinatörlüğünü ise Lal Batman üstleniyor.

Heykel, fotoğraf, plastik sanatlar, video, enstalasyon gibi pek çok farklı teknik ve malzeme ile üretilmiş eserlerin bulunduğu disiplinlerarası bu karma sergide Ahmet Sel, Aybala Yalçın, Bahadır Çolak, Büşra Çeğil, Dinçer İşgel, Zeren Göktan, Halil Vurucuoğlu, Fırat İtmeç, Elçin Acun, Fırat Engin, Hande Şekerciler, Kadriye İnal, Lal Batman, Mert Özgen, Furkan Temir, Nejat Satı, Sinan Logie, Serra Duran Paralı ve Volkan Kızıltunçdahil olmak üzere 19 sanatçının işleri görücüye çıkıyor.

Adını “Love Over Entropy” adlı şarkıdan alan sergide, bir sistemdeki düzensizlik ve rastgelelilik olarak tanımlanan ‘entropi’ kelimesi eserlerin çıkış noktasını oluşturmakta. Termodinamiğin ikinci yasası olan entropi yasasına göre; evrende var olan her şey yok olmayı hak eder. Ve sistem düzenliden düzensize doğru hareket ederek bu kaosun içinde kendini yeniden var eder. Buradan hareketle günümüz dünyasını okuduğumuzda, geçmişten gelen toplumsal ‘yasak’ , ‘ayıp’ gibi kavramların hızla değişime uğradığını ve yok olduğunu görmekteyiz. Bu bağlamda yeni dünya dinamikleri içinde insan ilişkileri de değişime uğramakta. Bireyler artık ‘akıl ‘ın yarattığı hazza yönelmektedir. “Love Over Entropy” tam da bu noktada sapyoseksüellik kavramını da işin içine katarak izleyiciyi kendini sorgulamaya yönlendiriyor.

“Love Over Entropy” Sergisi…
ANNA LAUDEL GALERİ İSTANBUL'DA BİR SERGİ: "LOVE OVER ENTROPY"
Lal Batman, BEKLEYİŞ, 2021, polyester, polyurethane, silicon, plastic, water-based paint
ANNA LAUDEL GALERİ İSTANBUL'DA BİR SERGİ: "LOVE OVER ENTROPY"
Büşra Çeğil, FREEDOM OF SPEECH, 2019, poliol, shoes, crime scene tape
ANNA LAUDEL GALERİ İSTANBUL'DA BİR SERGİ: "LOVE OVER ENTROPY"
Kadriye İnal, SOCİAFOBİA, 2021, thermoplastic, paper, acrylic

29 Nisan 2021 tarihine kadar Anna Laudel İstanbul Galeri ‘de ziyaret edilebilecek olan sergi için pandemi tedbirlerinden dolayı, öncesinde online olarak randevu almanız gerekmekte.

(Visited 86 times, 1 visits today)

Last modified: Mart 16, 2021

Kapat
error: İçerik Korunmaktadır / Content is protected !!