“Ani shomea/Amu Ahava” ~ Duyuyorum, Hissediyorum

Ani Shomea

Onu duyabiliyorum

Adımı çağırıyor

O yukarıda

O arkada

Ve derinlerde

Seni duyabiliyorum

Şarkını duyuyorum

Sesin yumuşak

Ve okşuyor

Yaprakları okşuyor

Şarkın mucize dolu

Ve bütün varlığım doldu

Aşkla doldu

Şarkın mucize dolu

Beni karanlıktan ışığa taşıyor

*Şarkı sözleri ve müzik Amu Ahava‘ya aittir.

Livnat Ben Yosef
Livnat Ben Yosef
İsrail'de yaşayan aşk yolcusuyum. Müzik dünyadaki en harika büyü bence. Bu güzel gezegenimize duyduğum aşkla, ona hergün daha iyi sahip çıkmamızı dileyerek yaşıyorum. Melekler hep bizimle birlikteler. Hatta ben birkaç tanesiyle bizzat tanıştım. Bu hayattaki en büyük gayemiz ise koşulsuzca kendimizi sevmek, sonra zaten geriye bir tek 'aşk' kalıyor.

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X