TAHTALI DAĞI GÜZELLEMESİ

TAHTALI DAĞI GÜZELLEMESİ

“Yunan mitolojisinde tanrıların yaşadığı Olimpos Dağı olarak bilinen Tahtalı Dağı, Antalya’nın sembollerinden bir tanesidir. Denizden 2365 metre yüksekte olan Tahtalı Dağı zirvesinden, Side ile Finike arasındaki muhteşem manzara çok net bir şekilde görülebilmektedir. Bölgede 360 derecelik panaromik bir etki vardır. Bu sebeple de dağ ile deniz arasında oldukça güzel bir görsellik oluşmaktadır.

Yunan mitolojisinde yer alan efsaneye göre doğa olaylarını takip eden tüm tanrılar, Olimpos dağının zirvesinde bulutlar arasında yaşamaktadır. Olimpos tanrıları doğa olaylarını yönetirlerdi ve insana benzeseler de insanüstü güce sahip oldukları düşünülmekteydi.

Antalya ve Çıralı sahillerinden tüm heybetiyle görünen Tahtalı Dağı sanatçılara da ilham vermektedir. Tahtalı Dağı’nın heybeti, cazibesi ve güzelliğine adanan bu fotoğraf serisi Çıralı’ya yapılan bir foto gezisinde ortaya çıkmıştır.

Çıralı sahilindeki hasır şemsiyeler sabahın altın rengi ışıkları altında Tahtalı Dağı’na nazire yapıyorlar, sanki ona öykünüyor gibiydiler..”

Ömer Kara

TAHTALI DAĞI GÜZELLEMESİ

Ömer Kara
Ömer Kara
Yaşamın, doğanın estetiğini, eşsiz anlarını, tesadüflerini ve tezatlarını yakalamak, kadrajlamak, paylaşmak; işte “iki an” arasına sıkışmış hayata verilen en güzel cevap.. ODTÜ Psikoloji (Lisans) Akdeniz Üniversitesi Eğitim Bilimleri (Yüksek Lisans)

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Spotıfy

POPÜLER YAZILAR

NEOLİBERALİZME İNSAN HAKLARI PENCERESİNDEN BAKIŞ

Neoliberalzim ile insan hakları anlayışının siyasi ve medeni haklar bağlamında uyuştuğu görülürken, ekonomik ve sosyal hakların birey özgürlüğünü olumsuz etkileyecek bir devlet formu getireceğini savunan noeliberal görüş, bu haklar bağlamında insan hakları anlayışının dışına çıkar. Neoliberal özgürlük anlayışı ile insan haklarının özgürlük anlayışı birbirinden farklıdır. Neoliberal anlayışta kapitalist şirketlerin özgürlüğü bireylerin özgürlüğüne ve insan haklarının ekonomik ve sosyal kısımlarına yeğ tutulmaktadır.

LİLİTH: “9 KERE LEYLA”NIN HATIRLATTIĞI BİR KADIN

Lilith’in savunmasıyla başlayan film Leyla’nın ölümsüz Lilith’e dönüşmesi ve bize hikayesini anlatmasıyla son buluyor. Ne yaparsa yapsın şeytanlaştırılmaktan kurtulamayan Lilith bir de böyle deneyeyim, erkeklerin istediği gibi olayım diye domestik rolleri kabul etmiş, evinin kadını olmaya razı gelmiştir. Ancak böyle yaptığında da yine sonuç aynıdır. Oğlu bile onun düşmanı olarak karşısındadır. Neden? Oğul da bir erkektir de ondan.

“Yapmama”nın gücü adına

Bazen yapmamalı ve durmalıyız ki yeniden harekete geçmek için güç toplayalım, bazen yüklerimizi boşaltmalıyız ki yeni fikirler, hayaller için bahçemizde yer açılsın, bazen ölmeliyiz ki yeniden doğabilelim, bazen susmalıyız ki doğru zamanda doğru şeyler söylemek, kelâm etmek için alan açılsın...
X