Yazan: 4:44 pm
Kategori: Görsel Sanatlar, Sanat

Tahmini okuma süresi: < 1 dakika

TAHTALI DAĞI GÜZELLEMESİ

..Çıralı sahilindeki hasır şemsiyeler sabahın altın rengi ışıkları altında Tahtalı Dağı’na nazire yapıyorlar, sanki ona öykünüyor gibiydiler…

tahtalı dağı güzellemesi

TAHTALI DAĞI GÜZELLEMESİ

“Yunan mitolojisinde tanrıların yaşadığı Olimpos Dağı olarak bilinen Tahtalı Dağı, Antalya’nın sembollerinden bir tanesidir. Denizden 2365 metre yüksekte olan Tahtalı Dağı zirvesinden, Side ile Finike arasındaki muhteşem manzara çok net bir şekilde görülebilmektedir. Bölgede 360 derecelik panaromik bir etki vardır. Bu sebeple de dağ ile deniz arasında oldukça güzel bir görsellik oluşmaktadır.

Yunan mitolojisinde yer alan efsaneye göre doğa olaylarını takip eden tüm tanrılar, Olimpos dağının zirvesinde bulutlar arasında yaşamaktadır. Olimpos tanrıları doğa olaylarını yönetirlerdi ve insana benzeseler de insanüstü güce sahip oldukları düşünülmekteydi.

Antalya ve Çıralı sahillerinden tüm heybetiyle görünen Tahtalı Dağı sanatçılara da ilham vermektedir. Tahtalı Dağı’nın heybeti, cazibesi ve güzelliğine adanan bu fotoğraf serisi Çıralı’ya yapılan bir foto gezisinde ortaya çıkmıştır.

Çıralı sahilindeki hasır şemsiyeler sabahın altın rengi ışıkları altında Tahtalı Dağı’na nazire yapıyorlar, sanki ona öykünüyor gibiydiler..”

Ömer Kara

TAHTALI DAĞI GÜZELLEMESİ

(Visited 279 times, 1 visits today)

Last modified: Temmuz 27, 2021

Kapat
error: İçerik Korunmaktadır / Content is protected !!